Mitä pidätte pelistä? Yksi harvoista yksinpeleistä mitä jaksaa mättää. Peli on graafisesti erittäin näyttävä ja muutenkin hyvin toteutettu, ainakin PC:llä pelaaminen on helppoa. Itse inhoan semmosia putkijuoksu pelejä, kuten Gears of War, mutta tässä ollaan piilotettu se ärsyttävä puoli pieniin pulmiin, eli joutuu välillä pysähtymään miettimään, että "Mitäs nyt?" kun jossain Gears of War:n tapasessa mennään vaan ryysimällä eteepäi ja tapetaan kaikki.
Iso plussa näyttävistä ja helpoista (ehkä vähän liiankin) tappeluista. Muutenkin on mukavaa vaihtelua FPS peleihin se, että pitää hieman taktikoida aseistautuneita vihollisia vastaan. Ei voi vaan suoraa ryysiä vaan pitää yksitellen hoidella viholliset.
Suosittelen lämpimästi, mutta ostakaa vaikka
The Hutista tai
Play.comista, niin saa ~20e halvemmalla.
Pyörii täysillä grafiikoilla vuoden vanhalla itse kootulla koneella; Intel C2D E8400, 4Gb DDR2 800MHz, nVidia 8800 GT 512Mb. Jos epäilet toimivuutta niin voit testata sen
Game-o-Meterillä.
Ps. Gears of War on ihan kiva peli co-oppina pelattuna nousu humalassa
Pss. Pelin demon saa (ainakin) Steamista ladattua.Tässä vähän maistiaisia (ja YouTubesta löytyy videoita):
