Homous
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
Kemaru
Liittynyt: 19.5.2007 21:04 Paikkakunta: Kerava
|
 Re: Homous
Laku kirjoitti: Adoptiota ei homoille. Saanen kysyä miksi? Onko kyseessä perinteinen "lapsi kasvaa kieroon jos on kaksi isää"-kanta, vai oletko jotakin muuta mieltä? EDIT: Vautsi, Mikkerin trollausta lukuunottamatta tämä keskustelu on edennyt todella asiallisesti. Hienoa myö nähdä, että pelikulmalaiset on suurimmilta osin suvaitsevaisia.
_________________fag

|
| 28.8.2010 23:09 |
|
|
|
|
tserf
Liittynyt: 2.7.2006 20:50
|
 Re: Homous
ei vittu noi kuppamupan mielipiteet on kyl rautaa joo
|
| 31.8.2010 19:38 |
|
|
|
dippadu
Liittynyt: 5.7.2010 19:39 Paikkakunta: jkl
|
 Re: Homous
muna pilluun ah ah tai ei mitään. 
_________________ o.O
|
| 31.8.2010 21:10 |
|
|
|
Sompi
Minecraft-moderaattori
Liittynyt: 26.5.2006 20:43 Paikkakunta: Lapinlahti
|
 Re: Homous
Qin kirjoitti: ...saunan taakse ja lopettaa. njoo. asiassa yhdyn kyseisen herran mielipiteeseen aika tarkalleen;  =PTuo lehtijuttu on oikeastaan ironiaa. Valentin Vaala ja Rock Hudson olivat homoja, tarkistin wikipediasta kun haistoin sarkasmin tuosta jutusta 
_________________ ☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭☭
|
| 30.9.2010 16:52 |
|
|
|
Kemaru
Liittynyt: 19.5.2007 21:04 Paikkakunta: Kerava
|
 Re: Homous
..olivat? Hyvä pointti kuitenkin. Huomasin jo vähän aikaa sitten, että seksin harrastaminen miehen kanssa (jos siis on mies) asettää pysyvän esteen verenluovutukselle. Syynä on SPR:n mukaan näiden henkilöiden tilastollisesti suurempi tödennäköisyys HIV-tartunnalle. SPR:n mielestä on siis hyväksyttävää syrjiä kaikkia kyseiseen ryhmään kuuluvia pelkän tilastollisen todennäköisyyden takia. Samalla logiikalla ketään islaminuskoista ulkomaalaista ei tulisi päästää metroihin, busseihin, lentokoneisiin yms. turvatarkastusten jälkeenkään, sillä hän suurella tilastollisella todennäköisyydellä räjäyttää itsensä. Tuo nyt on kuitenkin aiheen vierestä; kysymykseni kuuluu: Jos tarvitsisit kiireesti verta, haittaisiko sinua se, että veren luovuttaja on homo?
_________________fag

|
| 30.9.2010 18:51 |
|
|
|
Lakanamies
Liittynyt: 7.9.2011 18:19
|
 Re: Homous
No vastaanpa vaikka tää ketju onkin ollut kuolleena jo tovin  Todennäköisesti siinä vaiheessa, kun tarvitsee nopeasti verta ei ole siinä kunnossa että mikään pystyisi enää haittaamaan? Jälkikäteen saattaisi alkaa miettimään asiaa ja jos tyhmempi on ja luulee sitä taudiksi saattaa lume vaikutuksen takia alkaa pojat kiinnostamaan. Itsellä ei homoja vastaan ole mitään. Adoptio oikeutta ei kyllä pidä antaa, koska juuri tuo koulukiusaaminen on enemmän kuin todennäköistä ja onko se nyt sitte ihan oikein..? Näitä huostaanotettuja voisivat kyllä minun puolesta ottaa, jos se huostaanotetulle sopii.
_________________ Unen voi korvata kahvilla..
|
| 4.12.2011 00:22 |
|
|
|
Aleksi__
Liittynyt: 17.10.2006 21:07 Paikkakunta: Oulu
|
 Re: Homous
Homot on homoja?
_________________ Intel Core i5 2500K + Scythe Shuriken Rev |ASUS P8Z68-V LX |8GB Kingston DDR3 1600MHz |Asus GTX 580 DC2 |OCZ Agility 3 120 GB | Corsair HX750W| Fractal R3
|
| 4.12.2011 04:00 |
|
|
|
Tinttamiau
Liittynyt: 28.7.2008 23:59 Paikkakunta: Kuopio
|
 Re: Homous
_________________hint: knee deep means i can still suck cock 
|
| 4.12.2011 04:08 |
|
|
|
Mikker
Liittynyt: 20.6.2009 01:08
|
 Re: Homous
Kemaru kirjoitti: Mikker kirjoitti: so gay..... Jos ei ole mitään sanottavaa, ole hiljaa. Se nyt oli vain minun mielipiteeni
_________________ Freedom
|
| 4.12.2011 16:25 |
|
|
|
Kemaru
Liittynyt: 19.5.2007 21:04 Paikkakunta: Kerava
|
 Re: Homous
Haluatko vähän selventää? Se, että se oli vain sinun mielipiteesi ei muuta asia suuntaan tai toiseen. Katsos kun keskustellessa on selvennettävä ja perusteltava kantojaan ja mielipiteitään, ja se ei oikein toimi jos osapuolet vain ilmaisevat mielipiteitään.
_________________fag

|
| 6.12.2011 14:04 |
|
|
|
Mikker
Liittynyt: 20.6.2009 01:08
|
 Re: Homous
Kemaru kirjoitti: Haluatko vähän selventää? Se, että se oli vain sinun mielipiteesi ei muuta asia suuntaan tai toiseen. Katsos kun keskustellessa on selvennettävä ja perusteltava kantojaan ja mielipiteitään, ja se ei oikein toimi jos osapuolet vain ilmaisevat mielipiteitään. Okei no minäpä selvennen ja kerron mielipiteeni homoista. Olin tässä noin kuukausi sitten baarissa kaverin kanssa ja hänen parin kaverinkanssa. Yksi heistä oli homo, en tiennyt siittä mitään ja se oli aika siisti tyyppi ja homoutta ei todellakaan huomannut ihmisestä (EI SIIS OLLUT BB-NIKO HOMO, Eli sellanen....gaylord) Sillon meni ns ''homofobia'' ettei jaksanu enää kiinostaa. Mutta toi mun kommenttikin oli vähän vanha ja läpällä tarkoitettu ja sehän tarkoitti vaan ''niin...homoa'' tietääkseni se ei ole kellekkään paheeksi. Ennen tosin vihan homoja ylikaiken, nytten enää ei vaan edes kiinosta. Tehkää mitä teette, ei haittaa mua mitenkää. 
_________________ Freedom
|
| 6.12.2011 18:33 |
|
|
|